O blogu

Obrazek obok narysowała moja siostrzenica. To było sporo lat temu.
O ile dobrze pamiętam – w 2014 roku.

To, co powiedziała prezentując rysunek zapamiętałam do dziś: “To jest Księżniczka i Książę. Oni się kochają.”

Piękny, prawda?

 

Poniżej będzie jeszcze jeden rysunek. Prezentujący nieco większą rodzinę.

W mojej pracy często udzielam porad prawnych rodzinom. Przychodzą w różnych sprawach. Bo ktoś umarł i potrzeba uporać się ze sprawami spadkowymi. Bo chcą komuś, coś podarować, albo zawrzeć inną ważną umowę, np. małżeńską.

Czasem to problemy z przyczynianiem się do ponoszenia kosztów utrzymania – tzw. alimenty, a czasem problemy z organami ścigania..

O sprawach karnych piszę już na innym blogu – możecie Państwo do niego trafić przez ten LINK. W tym miejscu postaram się skupić na tematyce pozakarnej.

Czego jeszcze w tym miejscu nie będzie? Porad prawnych. Tak, tak. Nie będzie tu porad prawnych. Zasada jest taka, że nie udzielam pomocy prawnej osobom anonimowym. Nie mogę tego uczynić z prostego powodu – muszę dbać o dobro moich klientów i unikać konfliktu interesów. Uogólniając – mam obowiązek uniknąć ewentualnego ryzyka udzielenia pomocy prawnej osobie, która może być po przeciwnej stronie, niż mój klient.

W swoich wpisach będę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że będą interesujące i przydatne. Wszelkie komentarze i dyskusje pod każdym wpisem będą zawsze mile widziane, jednak pytania o poradę prawną proszę kierować bezpośrednio na adres e-mail, bądź przez formularz kontaktowy. To nie tylko zapewni odpowiedź, ale i przyspieszy jej udzielenie. A to z tego prostego względu, ze na blog będę zaglądać w wolnej chwili, kiedy akurat będę miała czas i potrzebę. Mogą się zdarzyć spore przerwy. Pocztę natomiast sprawdzam codziennie, w dni powszednie 🙂

A teraz obiecany rysunek:

Królewska rodzina, mieszkająca w zamku, w chmurach..

Aby nasze rodziny mogły być razem, spokojne, wiedziały jak zabezpieczyć swoje prawa. O tym będzie ten blog. Poświęcony takim właśnie rodzinom. Naszym. Pięknym. 🙂